Popraw figurę przed sezonem bikini z CLA!

Popraw figurę przed sezonem bikini z CLA!

W łatwy sposób zyskaj płaski brzuch

Twoją najlepszą szansą, aby tego lata wyglądać dobrze w bikini może być połączenie ekstraktu z zielonej herbaty i kwasu tłuszczowego znanego jako CLA. Naukowcy udokumentowali wpływ tego suplementu i stał się on jednym z najlepiej sprzedawanych w Europie środków na pozbycie się zbędnych fałdek.

Martwisz się o to, jak będziesz wyglądać latem w kostiumie kąpielowym? Aby zacząć, można mniej jeść i więcej ćwiczyć, ale jest jeszcze jedna rzecz, którą warto włączyć do codziennej walki o szczupłą figurę: połączenie ekstraktu z zielonej herbaty i substancji o nazwie CLA. Badania wykazują, że te dwie substancje w znacznym stopniu ułatwiają organizmowi przekształcanie cukru w energię, zamiast magazynowania go.
Duńscy badacze zaobserwowali, że CLA, który naturalnie występuje w mięsie i nabiale, celuje w „oponkę”, „uparty” tłuszcz, z którym zmaga się wiele osób. Rzeczywiście, to może być najlepsze rozwiązanie, aby uzyskać płaski brzuch.
O co jest całe to zamieszanie? Czy już nie powiedziano wszystkiego? No cóż, o CLA i zielonej herbacie można powiedzieć dużo więcej. Norweskie badanie przeprowadzone kilka lat temu wykazało, że gdy mężczyźni i kobiety z nadwagą przyjmowali suplementy CLA, zmieniły się proporcje tłuszczu w stosunku do mięśni w ich ciałach.

Mniej tłuszczu, więcej masy beztłuszczowej

Uczestnicy stracili średnio 8-9% tkanki tłuszczowej, a nawet stwierdzono niewielki wzrost beztłuszczowej masy ciała – lub tkanki mięśniowej. Co warto zaznaczyć, ludzie Ci nie wykazywali szczególnej aktywności, suplement CLA był jedynym środkiem, który zastosowano. Gdyby połączyli przyjmowanie suplementu z codzienną aktywnością fizyczną, mieli by znacznie większe szanse na powodzenie.

W innym, opublikowanym kilka lat temu badaniu wykazano, że ludzie przyjmujący suplementy CLA znacznie więcej spalali tłuszczu podczas snu. Innymi słowy, odłożona tkanka tłuszczowa ulega procesowi spalania nawet w nocy, gdzie człowiek normalnie nie jest w stanie troszczyć się o swoją figurę.

17% więcej spalanego tłuszczu

Efekt spalania tłuszczu powodowany przez CLA jest w znacznym stopniu wspomagany przez ekstrakt z zielonej herbaty, który zawiera aktywny związek nazywany EGCG (lub galusan epigalokatechiny). EGCG wykazuje wiele właściwości zdrowotnych, a jedną z nich jest stymulowanie procesów spalania tłuszczu. Naukowcy wykazali, że związek ten może zwiększyć spalanie tłuszczu o 17%.
Nie ma takiej rzeczy, jak „bezkosztowy lunch” w przypadku odchudzania. To, co jest ważne, to zdrowy rozsądek i zdrowe zwyczaje. Zatem, z suplementem CLA z zieloną herbatą możesz wykonać krok lub dwa dalej. Ta idea spalania tłuszczu jest jak dodatkowe zabezpieczenie, które pomaga uzyskać lepsze rezultaty niż te, które można osiągnąć stosując tylko prawidłową dietę i ćwiczenia.

Zatrzymanie efektu jojo

Czy znasz już efekt jojo? Występuje wtedy, gdy po radykalnej kuracji nastąpił spadek wagi, ale ostatecznie dawna waga wróciła, a nawet pojawiły się dodatkowe kilogramy. Można spróbować jeszcze raz tej samej strategii, ale skutek będzie taki sam. Przy wahaniach wagi przypominających ruch zabawki jojo organizm nigdy nie osiągnie stanu równowagi. Poza zrujnowaniem organizmu, takie postępowanie nie przynosi żadnych innych efektów i jest niekorzystne dla zdrowia.
Można temu zapobiec, stosując suplement zawierający CLA i wyciąg z zielonej herbaty. I co ważne – organizm traci tłuszcz, a nie tkankę mięśniową. Stosowanie radykalnej diety prowadzi do tego, że organizm traci oba rodzaje tkanek. Natomiast mięśnie są potrzebne, ponieważ pełnią kluczową rolę w spalaniu tłuszczu. Rzeczywiście, im więcej tkanki mięśniowej zawiera organizm, tym łatwiej jest przekształcać tłuszcz w energię. Problem z dietą polega na tym, że po utracie wagi (która następuje na skutek ograniczenia spożywanych kalorii), człowiek wraca do normalnej diety, ale ponieważ zmniejszyła się masa mięśniowa, to również osłabiona została zdolność organizmu do przekształcania tłuszczu w energię.
I znowu, najlepszym sposobem, aby uniknąć redukcji masy mięśniowej (i doprowadzić do jej wzrostu) jest aktywność fizyczna, jednakże suplementacja CLA z wyciągiem z zielonej herbaty znacznie wspomaga ten proces.

Redukcja cellulitu

Zadziwiająco wiele kobiet cierpi na skutek tzw. „skórki pomarańczowej”, która stanowi problem kosmetyczny, przez co skóra wiotczeje, a jej struktura zaczyna przypominać pomarańczową skórkę lub ziarnisty twarożek. Tkanka objęta cellulitem (termin kliniczny opisujący ten problem) powstaje na skutek przepychania podskórnej tkanki tłuszczowej przez siatkę włókien kolagenowych w skórze. Aby zobrazować to zjawisko wyobraź sobie, że naciskasz rakietą tenisową na najbardziej miękką część swojego uda. Miękka tkanka będzie się wybrzuszać zgodnie z układem siatki rakiety.
Cellulit stanowi szczególnie uparta tkanka tłuszczowa, ale połączenie CLA i zielonej herbaty może być użyteczne przy zwalczaniu tego problemu. Zarówno CLA jak i zielona herbata są skutecznymi spalaczami tłuszczu, które zwiększają ilość tłuszczu przekształcanego w energię. Ponadto, CLA blokuje odkładanie tłuszczu w komórkach tłuszczowych, zapobiegając jego magazynowaniu. Niektórzy wierzą nawet, że CLA pomaga zmniejszyć istniejącą tkankę tłuszczową (cellulit).

Czy wiesz, że chrom pomaga w Twojej diecie?

https://www.aptekaolmed.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.