MaxOn Active – lek na zaburzenia erekcji

MaxOn Active – Pierwszy w Europie lek na zaburzenia erekcji[1] dostępny bez recepty

Jeszcze w tym roku Polacy jako pierwsi mężczyźni w Europie będą mogli leczyć zaburzenia erekcji bez konieczności uzyskania recepty. Adamed sp. z o.o., polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, wchodząca w skład Grupy Adamed, zarejestrowała właśnie lek OTC z substancją czynną, która do tej pory była dostępna wyłącznie w preparatach na receptę. W trosce o bezpieczeństwo pacjentów, w każdym opakowaniu leku, a także w aptekach znajdzie się specjalne narzędzie diagnostyczne.

MaxOn Active, bo tak nazywa się lek, trafi do sprzedaży już w maju. Zawiera sildenafil, czyli substancję czynną, która do tej pory legalnie była dostępna jedynie na receptę w takich lekach jak m.in. Viagra, Maxigra czy Sildenafil Medana. Jej obecność w leku OTC to przełom na europejskim rynku leków na zaburzenia erekcji.

Z badań[2], które w lutym 2016 roku przeprowadziła pracownia GfK Polonia wynika, że ponad 65 proc. mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcji nie konsultuje tego schorzenia z lekarzem.

Niechęć do przyznania się do problemu wynika często ze wstydu. Mężczyźni traktują sprawność seksualną jako synonim męskości – wielu obawia się kompromitacji w oczach partnerki. Część dopowiada sobie, że spowoduje to  zainteresowanie partnerki innym mężczyzną. Zaburzenia erekcji są dla nich „końcem męskości” – stwierdza prof. Zbigniew Lew-Starowicz, seksuolog.

Efektem rezygnacji z rozmowy z lekarzem jest brak dostępu do nowoczesnych leków zawierających przebadane klinicznie substancje czynne, co w konsekwencji przyczynia się do sięgania po suplementy diety oraz produkty z czarnego rynku. Badania jednoznacznie wykazują, że dla ponad 80 proc. Polaków stosujących suplementy, kwestia łatwego dostępu w aptece była istotna przy wyborze specyfiku.[3]

Misją Grupy Adamed jest odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnej medycyny i dążenie do poprawy jakości życia pacjentów. Z tych powodów Grupa Adamed, jako pierwsza w Europie, zdecydowała się wprowadzić na rynek lek na zaburzenia erekcji, który będzie dostępny bez recepty.

W trosce o bezpieczeństwo pacjentów, w każdym opakowaniu, a także w aptekach, dostępne będzie innowacyjne narzędzie diagnostyczne, które pozwoli mężczyźnie określić, czy może on przyjmować MaxOn Active. Będzie to pierwszy tego typu produkt w Polsce. Podobna metoda jest z powodzeniem praktykowana m.in. w Wielkiej Brytanii w przypadku leków na nadciśnienie.

MaxOn Active jest produktem leczniczym do stosowania doustnego, przeznaczonym do leczenia zaburzeń erekcji. Ma postać białych, powlekanych tabletek, które powinny być przyjmowane na około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Podstawowa dawka to jedna tabletka, czyli 25 mg substancji czynnej. Po konsultacji z lekarzem i w zależności od reakcji na lek, dawka może zostać zwiększona.  Koszt opakowania z dwiema tabletkami wyniesie ok. 30 zł.

https://www.aptekaolmed.pl/

***

Grupa Adamed – w skład której wchodzi Adamed sp. z o.o. polska firma farmaceutyczno- biotechnologiczna, która została utworzona od podstaw na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów, jest producentem ponad 250 produktów nowej generacji, oferowanych zarówno polskim jak i zagranicznym pacjentom z ponad 60 krajów świata. Posiada swoje przedstawicielstwa: w Rosji, Hiszpanii, Kazachstanie i na Ukrainie. Obecnie zatrudnia około 1600 osób. Od ponad 15 lat firma prowadzi własną innowacyjną działalność badawczo-rozwojową. Tworzy konsorcja naukowo-badawcze z wiodącymi uniwersytetami oraz instytutami naukowymi, w kraju i za granicą. Własność intelektualna firmy chroniona jest kilkudziesięcioma patentami.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


 

[1] Dotyczy leku z sildenafilem

[2] Badanie przeprowadzone metodą CAWI przez GfK Polonia w lutym 2016 r. Analizą objęto reprezentatywną grupę 600 Polaków w wieku 40-65 lat, u których występowanie problemów z potencją zostało stwierdzone na podstawie odpowiedzi na pytania kwestionariusza IIEF5. Badania dostępne w siedzibie Adamed Sp. z o.o.

[3] Ibidem

Zapraszamy do zapoznania się z powyższym artykułem jeżeli szukasz pomocy w zaburzeniach erekcji, lub poszukujesz informacji o skutecznym leku na potencję i mocną erekcję.

Jedna uwaga do wpisu “MaxOn Active – lek na zaburzenia erekcji

  1. Niestety, dawka 25mg może działa, ale na 6-latka. Wszyscy zainteresowani i używający syldenafilu doskonale wiedzą że naprawdę skuteczna dawka to minimum 50mg. Za kwotę 30zł można już spokojnie dostać na receptę 8 tabletek po 100mg. A tu łaskawie oferują nam w tej cenie 2 tabl. po 25mg. Rzeczywiście przełom i rewelacja! ;P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.