Ile plastikowych produktów do higieny intymnej zużyjesz w ciągu życia?

‚Plastic fantastic’ do higieny intymnej?

Na pytanie czy używałabyś plastikowej podpaski lub tamponu, pewnie każda kobieta odpowiedziałaby przecząco. Jednak wiele z nas nie zdaje sobie sprawy, ze korzysta z tego typu produktów do codziennej higieny intymnej.
Jesteśmy przyzwyczajone do studiowania składu kosmetyków i żywności, więc dlaczego nie martwimy się o skład artykułów przeznaczonych do jednej z najwrażliwszych partii naszego ciała?

W ciągu życia zużyjesz ponad 20.000 produktów do higieny intymnej typu chusteczki, podpaski, wkładki higieniczne i tampony. Dlatego tak ważne jest, żebyś sprawdzała skład (INCI) stosowanych produktów.

Twoje zdrowie jest najważniejsze.

Wrażliwa skóra wielu kobiet nie toleruje bezpośredniego kontaktu z materiałami syntetycznymi takimi jak wiskoza, plastik, substancje zapachowe itp. Zawiera je wiele standardowych produktów do higieny intymnej dla kobiet, co może powodować podrażnienia, swędzenie i alergie a nawet może prowadzić do wstrząsu toksycznego.

Na rynku dostępne są ekologiczne i certyfikowane artykuły do higieny intymnej. Przykładem takiej firmy jest Masmi Natural Cotton. Ich produkty są w 100% wykonane w całości z czystej bawełny i bawełny organicznej (łącznie z wkładem absorpcyjnym). Odpowiednie dla każdej kobiety, hipoalergiczne, zalecane paniom o skórze wrażliwej.

certyfikowana higiena intymna

Masmi jest hiszpańską firmą, specjalizującą się w produkcji pełnej gamy produktów do higieny intymnej, wykonanych  ze 100% czystej bawełny organicznej. Używanie produktów naturalnego pochodzenia może zmniejszyć ryzyko podrażnień i alergii powodowanych przez substancje zawarte w produktach masowych (chlor, celuloza, wiskoza, perfumy, dioksyny). Do produkcji MASMI i przy uprawie bawełny organicznej nie użyto żadnych nawozów czy chemikaliów. Bawełna użyta do produkcji  wyrobów MASMI jest bielona (oczyszczona) bez użycia chloru  (TCF) i dioksyn. W przeciwieństwie do większości produktów „organicznych” higieny intymnej dostępnych na rynku, wkład chłonny i powłoka zewnętrzna wszystkich naszych produktów wykonane są z czystych naturalnych włókien bawełnianych a nie z  pulpy celulozowej, plastiku. Nie zawierają też szkodliwych chemicznych superabsorbentów.

W ten sposób MASMI szanuje Twoje zdrowie, zdrowie planety oraz ludzi, którzy uprawiają bawełnę.

Oto 5 powodów, dla których warto stosować ekologiczne produkty MASMI:

  • oddychające – poprzez zastosowanie naturalnych włókien zapewniają najlepszy przepływ powietrza,
  • Chronią przed suchością pochwy – gwarantują optymalny poziom wilgotności z zewnątrz aby ograniczyć odwodnienie skóry w miejscach intymnych,
  • Kompatybilność pH – pH naturalnej bawełny jest  zgodne z  fizjologicznym pH naszej skóry. W wyniku czego produkty Masmi nie zmieniają naturalnej kwasowości pochwy.
  • Produkty Masmi są miękkie i delikatne w kontakcie za skórą, gwarantują  maksymalną ochronę.
  • Zmniejszają ryzyko wystąpienia alergii i podrażnień w miejscach intymnych

masmi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.