Co zażyć na bolesne miesiączkowanie?

Co zażyć na bolesne miesiączkowanie?

Miesiączka to zupełnie naturalny stan kobiecego ciała. Choć nie jest żadnym zaskoczeniem, wciąż bardzo często wiąże się z walką o dobre samopoczucie i siły witalne, zwłaszcza kiedy towarzyszy temu silny, dokuczliwy ból menstruacyjny. Zdarza się, że dolegliwości są tak duże, że utrudniają lub niekiedy nawet uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie. Jak sobie pomóc? Przyjęło się, że zazwyczaj sięgamy po zwykłe tabletki przeciwbólowe. Czy są inne sposoby i czy silne bóle to powody do zmartwień?

Bóle miesiączkowe to norma?

Silne i intensywne bóle podczas miesiączki nie są rzadkością i dotyczą sporej ilości kobiet. Kobiet, które ten czas przeżywają bezboleśnie i bez dyskomfortu jest tak naprawdę niewiele. Jest to ściśle związane ze zmianami zachodzącymi wtedy w organizmie. Na szczęście istnieją różne sposoby na zwalczanie bólów miesiączkowych, a niektóre z nich pozwalają nawet przeżyć ten czas komfortowo.

Czy obfite krwawienia i silne bóle to powód do niepokoju?

To, jak każda kobieta przeżywa miesiączkę jest bardzo indywidualną kwestią. Niektóre z nich są w stanie normalnie funkcjonować, inne zaś zmuszone są rezygnować ze wszystkich obowiązków, zwalniać się z zajęć, czy brać urlop. Niestety równie często, wraz z silnym bólem, miesiączce towarzyszy obfite krwawienie. To kolejny czynnik powodujący zmęczenie, niekiedy omdlenia czy zawroty głowy. Jeśli tego typu sytuacje są dla nas niepokojące z pewnością warto zgłosić się do ginekologa. Jeśli krwawienia są intensywne, a bóle silne i systematyczne może być to objawem polipów, mięśniaków czy zaburzeń hormonalnych. Mogą też świadczyć o innych schorzeniach, zatem nie można ich bagatelizować.

Jak szybko i skutecznie złagodzić ból miesiączkowy?

Najczęściej w pierwszym odruchu sięgamy po tabletki przeciwbólowe. Jest to z pewnością skuteczne rozwiązanie i nie jest złym pomysłem, o ile takie metody stosowane są rozsądnie. Warto mieć na uwadze i pamiętać o tym, że zbyt częste stosowanie środków przeciwbólowych, spowoduje uzależnienie się od nich i przyzwyczajenie organizmu – co w efekcie końcowym doprowadzi do tego, że leki przestaną na nas działać. Z kolei większość kobiet, które odczuwają silne, paraliżujące bóle wie, że zbyt późne zażycie leku wiąże się z trudniejszym opanowaniem boleści. Warto więc znaleźć odpowiedni dla siebie środek i mieć go zawsze w pogotowiu. Jeśli cierpimy na powyższe dolegliwości warto zatroszczyć się o silny i szybki lek przeciwbólowy, takie zazwyczaj wydawane są na receptę. Wyjątkiem jest nowość na rynku Vemonis Femi – pierwszy lek bez recepty na silne bóle miesiączkowe. Zawiera silną subtancję przeciwbólową matamizol sodowy, sprawdzoną substancję rozkurczową drotawerynę oraz kofeinę, jako substancję przyspieszającą efekt. Pamiętajmy, że sprzymierzeńcem w walce z miesiączkowym dyskomfortem jest zastosowanie kilku metod jednocześnie, w tym również odpowiedniej diety, ciepłych okładów w okolicach podbrzusza oraz unikanie w tym czasie stresu, pośpiechu, czy intensywnego wysiłku fizycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.